STİLİNİZİ YETİŞTİRİYORUZ.

HAU, miselyumdan üretilen sürdürülebilir bir deri alternatifi olan HAU Vegan Misel Deri’yi sunar. Geleneksel derinin sağladığı estetiği ve lüks hissiyatını korurken, çevreye verdiği zararı ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

HAU Misel Deri mantarın birleştirici gücü ve HAU ekibinin tecrübesini kattığı laboratuvar çalışmalarının bir ürünüdür. İneklerin yetiştirilmesi yıllar süren ve yoğun kaynak gerektiren bir süreç iken, HAU Vegan Deri; sadece 4 haftada yetiştirilmektedir. Hammaddemizi ise mantardan tamamen iç süreçlerimizde elde ettiğimizden tedarik zincirindeki kırılmalardan etkilenmiyoruz.

“HAU Misel Deri moda, giyim ve otomotiv endüstrilerinde kullanılan geleneksel deri ve plastik malzemelere göre birçok avantaj sağlar. Canlı renkler ve dayanıklı dokular, zararlı kimyasallar kullanılmadan elde edilebilir.
Yüzey işlemleri, petrol türevi kaplamalar yerine ısı ve biyo-bazlı kimyasallar ile yapılabilir. Estetik olarak geleneksel deriden daha fazla seçenek sunar ve üretim yöntemi kalite açısından sürdürülebilirdir.”

NEDEN HAU VEGAN MİSEL DERİ;

Sorumlu ve Sürdürülebilir Moda Kavramını Destekliyoruz.

Geleneksel deri üretimi için genellikle hayvan derisi kullanılır. Bu, hayvanların kesilmesi veya zarar görmesi anlamına gelir. Misel deri mantar miselyumları ile üretilir. Bu nedenle hayvanlar zarar görmez.

Çifliklerde hayvanların sindirim süreci sırasında salınan Metan gazı’nın yanı sıra geleneksel derinin üretim süreci, 250’den fazla toksik ağır metal ve aldehit, siyanür ve kurşun gibi kimyasalların kullanımını içerir. Günümüzde deri sektörü çevre bilinci olmadan üretim yapılan, doğa sürdürülebilirliğini ve doğal kaynakları tehdit eden bir sanayi koluna dönüşmüştür. Buna alternatif durumda olan Sentetik PU Deriler ise üretimi esnasında fosil yakıtların kullanılması, doğal olmayan boya kullanımı, aşırı su tüketimi ve mikroplastik kirliliğe sebep olmasından dolayı tepkilere sebep olmaktadır.

HAU Misel Deri, çevresel etkiyi devrim niteliğinde azaltır: İnek derisine göre %98, sentetik deriye göre ise %83 daha az karbon salımıyla; Dünyamız için daha az yük, sizin için daha fazla stil sunar.

İnek derisinden bir ayakkabınız var ise karbon ayak iziniz 53 kg kg CO₂ -eq iken, HAU Vegan Deri’den üretilmiş bir ayakkabı tercih ettiyseniz bu değer 1,2 kg CO₂ -eq ‘ya düşer.

Sürdürülebilir Bir Geleceğe…

HAU VEGAN MİSEL DERİ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ AL