Biz Kimiz?

HAU, gündelik yaşantımıza doğrudan yada dolaylı yoldan etki eden ürünlerin yerine yenilikçi bir yaklaşımla organik tasarımlar sunan bir AR-GE şirketidir. Doğanın zekasından ilham alıp miselyum teknolojisini kullanır. Döngüsel ekonomi prensiplerine uygun; üretim odağı büyüme ve yetiştiriciliğe dayanan HAU ürünleri, performanstan ödün vermeden biyobozunur çözümler sunmaya çalışır.

Biyobozunur

Biyobozunur

Ürünlerimiz miselyum temelli olduğu için kompostlanabilir veya biyolojik olarak parçalanabilir. Biyobozunur ürünler deformasyonları gerçekleştiğinde gübre olarak doğaya geri döner.

Kimyasal İçermez

Kimyasal İçermez

Doğadan toplanan ve çiftçilerimizden tedarik edilen tarımsal atıkları birleştirerek laboratuvar ortamında paketleme, yapı ve tasarım ürünleri üretiyoruz. Kimyasal kullanmadığımız için ürünlerimiz doğal nitelik taşıyor.

Üretim Döngümüz

Mantardan Organik Ürünlere…

01

Mantarlar toprak altından beslenmek için hif adı verilen uzantılar oluşturur. Bu uzantıların oluşturduğu büyük ağa miselyum veya misel denir.

Bir başka deyişle miselyum, doğada yetişen mantarların kök kısımlarına verilen isimdir.

02

Tohuma enjekte edilmiş miselleri (spawn), uygun koşullarda ve kombinasyonlarda tarımsal atıklara transferini gerçekleştiriyoruz.

03

Her bir ürün için özel olarak üretilen kalıplarda “formlama” adını verdiğimiz üretim aşamasında, miselyumu saman, kağıt, pamuk, mısır gibi tarımsal atıklar ile etkileşime geçirerek kalıbın şeklini almasını sağlıyoruz. Üretim sürecinin hiçbir aşamasında kimyasal kullanmıyoruz.

04

raking-leaves

Siz ise ürün ile işiniz bittiğinde toprağa, parçalayarak saksı dibine ya da çöpe bırakıyorsunuz. Ürün yaklaşık 45-90 gün içinde doğal bozunma sürecine giriyor ve doğaya hiçbir zarar vermeden görevini tamamlamış oluyor.

Sürdürülebilir Bir Geleceğe…

Biyobozunur ve kompostlanabilir ürünler ile yaşam döngüsüne destek ol!